قــــــــــــــــــــــایق آبـــــــــــــــــی
لبخند بزن ... فردا روز بدتریه!
قالب وبلاگ

معیار عشق

عجب!؟بازهم افرادی هستند که عشق را رسوایی می نامند

آنهایی که در مورد عشق اینگونه سخن می گویند و همواره عشق را با شکست و نا کامی
می پندارند چه معیارهایی را برای عشق خود در نظر گرفته اند؟واضح و آشکار است هر که و هر چه را که عشق خود می دانیم باید تمام و یا اکثر معیار های عشقی ما را در خود داشته باشد تا عشق بنامیم.
حال اگر در آن رسوا شویم و یا متحمل دردها و رنجهای بسیاری شویم، باید آن را مقصر این واقعه تلقی کنیم و خود را مبرا و پاک دامن از همه آنها؟یک نکته جالب این است که هیچ عشقی به سرا ق هیچ انسانی نمی آید تا در خواست عاشق شدن شما را به خودش کند ، یعنی ما به پیش رفتیم و عاشق شدیم پس دیگر چه گلایه ای !
حال اگر این معیارها که انسان در نظر داشته و عشق خود را با آن به خوبی سنجیده باشد با شکست پایان گیرد باز هم می گویند: عشق مرا رسوا کرد؟
از هر نظر که به این مهم می نگریم مقصری جز عاشق و اشتباهی چون نام عشق نمی بینیم.
عشقی که رسوا کند، عشق نیست
از این قبیل به اصطلاح عشق ها در میان انسانها به یکدیگر به چشم می خورد و آنهایی که عاشقانه به پروردگار یکتا و فرستادگانش که از جانب او آمدند تا عشق الهی را در قلب ما جای دهند و به انسان ها بیا مو زند که عشق والا مقام است هیچگاه اینگونه عشق را
نمی خوانند
پروردگار یکتا انسان ها را از عشق آفرید و تنها با زبان عشق می توان به راحتی با او سخن گفت .
نا گفته نباشد هیچ انسانی لایق عشق هیچ انسانی نیست زیرا یک کلمه سخن کافیست تا تمام احساسی را که عاشق به آن داده است را در زیر لگد بیانش خورد کند و در یک لحظه تمام آن عشق را به تنفر بی پایان تبدیل کند.ولی خالق یکتا عشق انسانها را مقامی والا و روز افزون را به عاشقانش می بخشد.
او و فرستادگانش آنقدر از آن مراقبت و نوازش می کنند که گویی جای عاشق و معشوق تغییر کرده.من عشق را که خود معیار عشق است را عشق می نامم و عشقی را بجز سلطان لا فتا،آن یگانه فرزند کعبه،آن رستگار سجده ماه مبارک رمضان،آن معنای صبر و بردباری،آن پادشاه فداکاری و گذشت، و آن اسرار دار الهی را که افتاده ترین قدرتمند بود عاشق نه خواهم بود.
آری علی آغوش گرم و پر مهرش را برای من لرزان باز نمود و همچون این قلب سرما زده مرا گرم و پر حرارت نمود که گویی او عاشق من است.
چگونه عشق را رسوایی می خوانند.

در صورت امکان و ماننده گذشته از کرم خویش معیار های خود را برای عشق ارسال نماید.باشد که دیگر همیاران بخوانند و قبل از تجربه کردن تجربه کنند.

اشتراک و ارسال مطلب به :

[ 1386,05,31 ] [ 06:47 ب.ظ ] [ نیلوفر ] [ نظرات (6) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 133750